روی خط خبر

موضوع: بورس، بانک و بیمه منبع: بانکداری ایرانی
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان تشریح قانون منع بکارگیری بازنشستگان از وب سایت بانکداری ایرانی bankdariirani با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

تشریح قانون منع بکارگیری بازنشستگان

سخنگوی شورای نگهبان: قانون منع بکارگیری­ یا پایان همکاری بازنشستگان تا ۲ ماه آینده لازم الاجراست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، کدخدایی در ارتباط تلفنی با استودیو بخش خبری 21 شبکه اول سیما افزود: طی بندهای الف، ب، ج این مصوبه بکارگیری بازنشستگان دولتی در جایگاه های روسای سه قوه، معاون اول رئیس جمهور و نواب رئیس مجلس و اعضای شورای نگهبان، وزرا و نمایندگان و معاونین رئیس جمهور بلامانع اعلام شده است.او ادامه داد: بندهای (د) و (ه) ماده 71 قانون مدیریت کشوری که شامل استانداران و سفرا و معاونین وزراء است مشمول ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان می شود. البته در این مصوبه استثنائاتی هم برای جانبازان بالای 50 درصد، آزادگان بالای 3 سال و فرزندان شهدا دیده شده است.کدخدایی از وجود استثنائاتی دیگر در قبال برخی دستگاه ها گفت و تصریح کرد: نیروهای مسلح تابع قوانین دیگری هستند.سخنگوی شورای نگهبان ادامه داد: رویه اجرای این مصوبه مشمول فرصتی 2 ماه است و سازمانها و ارگانهایی ­که این قانون برایشان صادق است ظرف 2 ماه باید در خصوص اجرای آن اقدام کنند و ضمانت اجرای این قانون مانند دیگر قوانین، جرم انگاری­ یا انفصال از خدمت خواهد بود.

مطلب با عنوان تشریح قانون منع بکارگیری بازنشستگان از وب سایت بانکداری ایرانی bankdariirani با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان تشریح قانون منع بکارگیری بازنشستگان از وب سایت بانکداری ایرانی bankdariirani با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون