روی خط خبر

موضوع: بورس، بانک و بیمه منبع: بانکداری الکترونیک
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان بانک‌های انگلیسی برنده جنگ تجاری آمریکا و چین هستند از وب سایت بانکداری الکترونیک ebinews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

بانک‌های انگلیسی برنده جنگ تجاری آمریکا و چین هستند

احتمال زیادی وجود دارد که چین به عنوان یکی از پاسخ هایش به اقدامات آمریکا، دسترسی بانک های آمریکایی به بازار این کشور را محدود کند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، گری گریمستون - مدیرعامل بانک "بارکلی پی ال سی" در مصاحبه با شبکه سی ان بی سی در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال محدود شدن دسترسی بانک های آمریکایی به بازار چین گفت: نمی خواهم چنین جوابی بدهم اما فکر می کنم که این احتمال وجود دارد. وی افزود: اگر پکن بانک های آمریکایی را هدف گیرد، بانک های انگلیسی سعی خواهند کرد، جای رقبای آمریکایی شان را بگیرند.وی در بخشی از سخنانش گفت: در یکی از همایش ها، چینی مدیرعامل بانک آمریکایی "گلدمن ساکس" را در دورترین محل کنفرانس نشاندند، این یکی از راه هایی است که چینی ها نارضایتی خود را از اقدامات آمریکا ابراز می کنند. وی که مالک یکی از بزرگ ترین شرکت های سرمایه گذاری انگلیسی نیز هست، گفت که نزاع چین و آمریکا احتمالا به این زودی ها حل نخواهد شد.گریمستون گفت: چینی ها در نظر دارند در افق سال ۲۰۴۹ میلادی که مصادف با یکصدمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین است، بزرگ ترین اقتصاد دنیا شوند. وی تغییر در موازنه قدرت جهان را یکی از نگرانی های اصلی خود خواند و گفت که درحال بازگشت به دورانی هستیم که دولت های بزرگ با یکدیگر در ستیز بودند و چندجانبه گری اهمیت چندانی نداشت. منبع: ایسنا

مطلب با عنوان بانک‌های انگلیسی برنده جنگ تجاری آمریکا و چین هستند از وب سایت بانکداری الکترونیک ebinews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان بانک‌های انگلیسی برنده جنگ تجاری آمریکا و چین هستند از وب سایت بانکداری الکترونیک ebinews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون