روی خط خبر

موضوع: اخبار منبع: ابتکار نیوز
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان روزنامه ابتکار - مغز چگونه از خاطرات محافظت می‌کند؟ از وب سایت ابتکار نیوز ebtekarnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

روزنامه ابتکار - مغز چگونه از خاطرات محافظت می‌کند؟

پژوهشگران دانشگاه آکسفورد در بررسی جدیدی، به نحوه محافظت مغز از خاطرات پی بردند. به گزارش ایسنا و به نقل از نوروساینس نیوز ، پژوهشگران دانشگاه آکسفورد موفق شدند مکانیسم دقیق نورون هایی که یادآوری خاطرات را ممکن می سازند، مشخص کنند. در این بررسی به شرکت کنندگان، وظایفی مربوط به حافظه واگذار شد. هر شرکت کننده باید در عرض دو روز، دو خاطره دارای اشتراک اما جداگانه را به خاطر می سپرد. پژوهشگران در روز سوم، ارتباط میان دو خاطره را با کمک یک اسکنر ام . آر. آی بررسی کردند. یافته های این پژوهش نشان می دهند حداقل دو ناحیه از مغز، در اصلاح ارتباط حافظه نقش دارند. نخستین ناحیه، هیپوکامپ است. هیپوکامپ، با آن دسته از عملکردهای مغز که در سطح بالاتری قرار دارند، در ارتباط است و خاطرات مشترک را با کمک اطلاعات مفهومی جدا می کند. پژوهشگران در مرحله دوم و اواسط اسکن، از تحریک مغزی استفاده کردند تا تراکم «گاما آمینوبوتیریک اسید» را در مغز کاهش دهند. گاما آمینوبوتیریک اسید، یک ناقل عصبی در مغز است که فعالیت نورون های دیگر را کاهش می دهد و ارتباط میان سلول های مغز را تنظیم می کند. پژوهشگران دریافتند که با کاهش گاما آمینوبوتیریک اسید، دخالت حافظه عصبی افزایش می یابد. این موضوع نشان می دهد که علاوه بر هیپوکامپ، مهار حافظه عصبی هم می تواند از همکاری میان خاطرات مشترک پیشگیری کند. هلن بارون، سرپرست این پژوهش گفت: توانایی مغز ما در به خاطر سپردن رخدادهای گوناگون زندگی روزمره، باورنکردنی است. ما می توانیم بین روزهای گوناگون، تمایز قائل شویم و جزئیات مهمی مانند محل پارک کردن دوچرخه خود در هر روز را به صورت جداگانه به خاطر بیاوریم. درک نحوه انطباق خاطرات با یکدیگر و به یاد آوردن آنها به صورت جداگانه، می تواند به ابداع روش هایی برای درمان بیماری هایی مانند آلزایمر یا اسکیزوفرنی کمک کند. پژوهشگران در نظر دارند این بررسی را روی بیماران مبتلا به اسکیزوفرنی و اوتیسم انجام دهند. آنها در جستجوی داوطلبانی هستند تا با بررسی آنها، اطلاعات بیشتری در مورد مکانیسم هایی که از مغز در برابر تداخل حافظه محافظت می کنند، به دست بیاورند.

EBTEKAR NEWSPAPERدوشنبه, 15 بهمن 1397 Monday 4 February 2019 ‏سرمقالهسیاه تر از آن 8 سال!ژوبین صفاری‏ پژوهشگران دانشگاه آکسفورد در بررسی جدیدی، به نحوه محافظت مغز از خاطرات پی بردند. به گزارش ایسنا و به نقل از نوروساینس نیوز ، پژوهشگران دانشگاه آکسفورد موفق شدند مکانیسم دقیق نورون هایی که یادآوری خاطرات را ممکن می سازند، مشخص کنند. در این بررسی به شرکت کنندگان، وظایفی مربوط به حافظه واگذار شد. هر شرکت کننده باید در عرض دو روز، دو خاطره دارای اشتراک اما جداگانه را به خاطر می سپرد. پژوهشگران در روز سوم، ارتباط میان دو خاطره را با کمک یک اسکنر ام . آر. آی بررسی کردند. یافته های این پژوهش نشان می دهند حداقل دو ناحیه از مغز، در اصلاح ارتباط حافظه نقش دارند. نخستین ناحیه، هیپوکامپ است. هیپوکامپ، با آن دسته از عملکردهای مغز که در سطح بالاتری قرار دارند، در ارتباط است و خاطرات مشترک را با کمک اطلاعات مفهومی جدا می کند. پژوهشگران در مرحله دوم و اواسط اسکن، از تحریک مغزی استفاده کردند تا تراکم «گاما آمینوبوتیریک اسید» را در مغز کاهش دهند. گاما آمینوبوتیریک اسید، یک ناقل عصبی در مغز است که فعالیت نورون های دیگر را کاهش می دهد و ارتباط میان سلول های مغز را تنظیم می کند. پژوهشگران دریافتند که با کاهش گاما آمینوبوتیریک اسید، دخالت حافظه عصبی افزایش می یابد. این موضوع نشان می دهد که علاوه بر هیپوکامپ، مهار حافظه عصبی هم می تواند از همکاری میان خاطرات مشترک پیشگیری کند. هلن بارون، سرپرست این پژوهش گفت: توانایی مغز ما در به خاطر سپردن رخدادهای گوناگون زندگی روزمره، باورنکردنی است. ما می توانیم بین روزهای گوناگون، تمایز قائل شویم و جزئیات مهمی مانند محل پارک کردن دوچرخه خود در هر روز را به صورت جداگانه به خاطر بیاوریم. درک نحوه انطباق خاطرات با یکدیگر و به یاد آوردن آنها به صورت جداگانه، می تواند به ابداع روش هایی برای درمان بیماری هایی مانند آلزایمر یا اسکیزوفرنی کمک کند. پژوهشگران در نظر دارند این بررسی را روی بیماران مبتلا به اسکیزوفرنی و اوتیسم انجام دهند. آنها در جستجوی داوطلبانی هستند تا با بررسی آنها، اطلاعات بیشتری در مورد مکانیسم هایی که از مغز در برابر تداخل حافظه محافظت می کنند، به دست بیاورند.ارسال دیدگاهناحیه کاربریثبت نام

مطلب با عنوان روزنامه ابتکار - مغز چگونه از خاطرات محافظت می‌کند؟ از وب سایت ابتکار نیوز ebtekarnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان روزنامه ابتکار - مغز چگونه از خاطرات محافظت می‌کند؟ از وب سایت ابتکار نیوز ebtekarnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون