روی خط خبر

موضوع: اخبار منبع: اکوفارس
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان آمریکا اعلام کرد از پیمان موشکی با روسیه خارج می‌شود از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

آمریکا اعلام کرد از پیمان موشکی با روسیه خارج می‌شود

اکوفارس: وزیر خارجه آمریکا امروز جمعه اعلام کرد از پیمان منع موشک‌های میان‌برد هسته‌ای با روسیه خارج می‌شود.

به گزارش فارس، «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا امروز جمعه اعلام کرد کشورش از فردا (۲ فوریه) به مدت ۱۸۰ روز از پیمان منع موشک های میان برد هسته ای با روسیه خارج می شود. کاخ سفید هم در بیانیه ای تصریح کرد: «ایالات متحده از فردا فرایند خروج از معاهده INF را آغاز کرده و به سوی ایجاد گزینه های خود برای پاسخ نظامی پیش خواهد رفت. ائتلاف «ناتو» هم بلافاصله بیانیه ای صادر کرده و از این اقدام آمریکا استقبال کرد. روسیه در واکنش به اقدام آمریکا در بیانیه ای تأکید کرد که این کشور قصد نابود کردن سامانه های موشکی 9M 729 خود را ندارد چون آنها معاهده منع موشک های هسته ای میان برد را نقض نمی کنند. «پیمان منع موشک های هسته ای میان برد» ایالات متحده آمریکا و روسیه را از تملک، تولید یا پرتاب آزمایشی موشک های کروز با برد بین ۳۰۰ تا ۳۴۰۰ مایل منع می کند.این پیمان در دهه ۱۹۸۰ میلادی در دوران ریاست جمهوری «رونالد ریگان» و «میخائیل گورباچف» روسای جمهوری وقت آمریکا و شوروی سابق میان دو کشور منعقد شد.مقام های روسیه بارها عنوان کرده اند برنامه آمریکا برای خروج از این پیمان بسیار خطرناک است. مقام های روسیه گفته اند که خروج احتمالی آمریکا از این پیمان تمامی جهان را وارد مسابقه تسلیحاتی می کند.روسیه همچنین اعلام داشته که آماده رفع هرگونه مشکل در اجرای این پیمان با آمریکا است.

مطلب با عنوان آمریکا اعلام کرد از پیمان موشکی با روسیه خارج می‌شود از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان آمریکا اعلام کرد از پیمان موشکی با روسیه خارج می‌شود از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون