روی خط خبر

موضوع: اخبار منبع: اکوفارس
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان کاخ سفید: روسیه را از شرایط بازگشت به پیمان موشکی مطلع کردیم از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

کاخ سفید: روسیه را از شرایط بازگشت به پیمان موشکی مطلع کردیم

اکوفارس: یک مقام کاخ سفید مدعی شد دولت آمریکا شرایط بازگشت این کشور به پیمان «منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد» را به طرف روس اطلاع داده است.

به گزارش فارس، یک مقام شورای امنیت ملی کاخ سفید به ایتارتاس گفته واشنگتن شرایط آغاز مجدد گفت وگوها بر سر پیمان «منع موشک های هسته ای میان برد» (INF) را به روسیه اطلاع داده است. به نوشته خبرگزاری ایتارتاس، این مقام آمریکایی در پاسخ به این سوال که «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه گفته مسکو آماده گفت وگو بر سر پیمان منع موشک های هسته ای میان برد است، گفت: «ما به صورت مکتوب روسیه را از گام هایی که باید برای تبعیت از پیمان INF و نجات آن بردارد مطلع کرده ایم.»این مقام آمریکایی در ادامه گفت: «تنها نابودی کامل و قابل راستی آزمایی موشک های 9M729 همراه با پرتابگرها و تجهیزات مرتبط آنها می تواند تخلف روسیه را جبران کند.»ساعاتی قبل تر پوتین در نشستی با حضور «سرگئی لاوروف» و «سرگئی شویگو»، وزرای خارجه و دفاع خود گفته بود که روسیه این پیمان را معلق می کند. او دستور داد تا زمانی که آمریکایی ها «به اندازه کافی عاقل نشوند» از هر گونه مذاکره بر سر این پیمان خودداری شود. پوتین همچنین گفت پیشنهادات روسیه در این حوزه همانند گذشته روی میز قرار دارد. مقامات روسی پیش از این بارها آمادگی خود را برای مذاکره در خصوص حاضر ادعاهای آمریکا در زمینه نقض این پیمان از سوی مسکو اعلام کردند، اما دولت آمریکا به هیچ یک از این درخواستها پاسخی نداد. رئیس جمهور روسیه در نشست روز شنبه تأکید کرد مسکو در هیچ نقطه ای موشکهای کوتاه برد خود را مستقر نخواهد کرد مگر اینکه آمریکا در مناطق مورد توافق این موشکها را مستقر کند. «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا روز جمعه اعلام کرد کشورش از روز شنبه (۲ فوریه) به مدت ۱۸۰ روز از پیمان منع موشک های میان برد هسته ای با روسیه خارج می شود. «پیمان منع موشک های هسته ای میان برد» ایالات متحده آمریکا و روسیه را از تملک، تولید یا پرتاب آزمایشی موشک های کروز با برد بین ۳۰۰ تا ۳۴۰۰ مایل منع می کند.این پیمان در دهه ۱۹۸۰ میلادی در دوران ریاست جمهوری «رونالد ریگان» و «میخائیل گورباچف» روسای جمهوری وقت آمریکا و شوروی سابق میان دو کشور منعقد شد.

مطلب با عنوان کاخ سفید: روسیه را از شرایط بازگشت به پیمان موشکی مطلع کردیم از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان کاخ سفید: روسیه را از شرایط بازگشت به پیمان موشکی مطلع کردیم از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون