روی خط خبر

  • اخبار
  • اکوفارس
  • روسیه تصویر کارخانه تولید موشک‌های ممنوعه آمریکا را منتشر کرد

موضوع: اخبار منبع: اکوفارس
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان روسیه تصویر کارخانه تولید موشک‌های ممنوعه آمریکا را منتشر کرد از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

روسیه تصویر کارخانه تولید موشک‌های ممنوعه آمریکا را منتشر کرد

اکوفارس: وزارت دفاع روسیه با انتشار تصویری، اعلام کرد آمریکا پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان دو کشور را نقض کرده است.

به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه تصویر ماهواره ای کارخانه تولید موشک های ممنوعه آمریکا را منتشر کرد.وزارت دفاع روسیه روز شنبه با انتشار این تصویر اعلام کرد آمریکا ۲سال پیش تولید موشک های میان برد و کوتاه بردی را آغاز کرده که نقض «پیمان منع موشک های هسته ایINF » است.بر اساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، شرکت صنایع نظامی «ریتون» (Raytheon) واقع در توسان، آریزونا، ماه ژوئن ۲۰۱۷ برنامه ای برای گسترش و نوسازی ظرفیت های تولید موشک های متوسط و کوتاه بُرد را آغاز کرد که طبق پیمان منع موشک های هسته ای میان بُرد، تولید آن ها ممنوع است.طی دو سال گذشته، مساحت این کارخانه ۴۴ درصد گسترش یافته و از ۵۵ هزار مترمربع به ۷۹ هزار مترمربع رسیده است. همچنین شمار کارکنان آن به بیش از ۲ هزار نفر افزایش یافته است.آمریکا روز جمعه به بهانه اینکه روسیه پیمان موشکی میان دو کشور را نقض کرده است، اعلام کرد از این توافق نامه خارج می شود. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه نیز تأکید کرد این اقدام واشنگتن را بی پاسخ نخواهد گذاشت و این کشور نیز اجرای تعهدات این توافق نامه را متوقف می کند.رئیس جمهور روسیه همچنین افزود مسکو تسلیحات میان برد جدید طراحی خواهد کرد. او در واکنش به خروج آمریکا از پیمان INF، با طرح پیشنهادی وزارت دفاع روسیه برای آغاز ساخت موشک های میان بُرد با سرعت مافوق صوت موافقت کرد.۳۲ سال پیش، رونالد ریگان، رئیس جمهور وقت آمریکا و میخائیل گورباچف، رهبر اتحاد جماهیر شوروی سابق، پیمان منع موشک های هسته ای میان بُرد را امضا کردند. هدف از این پیمان انهدام همه موشک های کروز و بالستیک آمریکا و روسیه که از زمین پرتاب می شوند و موشک هایی که بُرد آن ها بین ۵۰۰ تا ۵۵۰۰ کیلومتر است، بود. واشنگتن ماه هاست که مسکو را متهم می کند با مستقر کردن موشک های نواتور ۹ M. ۷۲۹ در زرادخانه نظامی خود، این توافق را نقض کرده است.

مطلب با عنوان روسیه تصویر کارخانه تولید موشک‌های ممنوعه آمریکا را منتشر کرد از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان روسیه تصویر کارخانه تولید موشک‌های ممنوعه آمریکا را منتشر کرد از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون