روی خط خبر

موضوع: اخبار منبع: اکوفارس
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان چطور با سرگیجه‌های روزانه کنار بیاییم؟ از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

چطور با سرگیجه‌های روزانه کنار بیاییم؟

اکوفارس: متخصص گوش، حلق و بینی با اشاره به علل بروز سرگیجه‌های روزانه درباره درمان این عارضه توصیه‌هایی کرد.

محمد پور حاجی غلامی متخصص گوش، حلق و بینی در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران؛ درباره اختلال سرگیجه های وضعیتی و علت بروز آن اظهار کرد: سرگیجه یکی از شایع ترین علل مراجعه بیماران به پزشک است و اغلب سرگیجه های خوش خیم به علت وجود مشکلی در گوش داخلی ایجاد می شود.وی ادامه داد: اختلال سرگیجه های وضعیتی معمولا به این صورت است که فرد با یک تغییر وضعیت ناگهانی به خصوص با خوابیدن به یک طرف و چرخاندن ناگهانی سر، دچار سرگیجه شدید می شود؛ این سرگیجه اغلب بعد از مدت کوتاهی بهبود یافته و عوارضی مثل حالت تهوع، وزوز گوش و کاهش شنوایی به همراه ندارد، اما معمولا با تکرار این وضعیت شاهد عوارض مذکور است.آغاز شیوع عارضه از 30 سالگیپور حاجی غلامی بیان کرد: شیوع این بیماری در بین خانم ها و آقایان تقریبا یکسان است و غالبا در بزرگسالان و افراد بالای 30 سال مشاهده می شود.این متخصص گوش، حلق و بینی با اشاره به اینکه ریشه این بیماری در گوش داخلی است تصریح کرد: برخی منابع علت بروز این گونه سرگیجه ها را به دلیل وجود سنگریزه هایی در گوش داخلی می دانند در واقع تصور می کنند انجام برخی حرکت ها منجر به جابجایی این سنگریزه ها و ایجاد سرگیجه می شود.وی با تاکید به بهبودی خود به خودی بیمار در برخی موارد افزود: معمولا درمان این بیماری علاوه بر مصرف دارو با درمان فیزیوتراپی همراه است؛ هدف از انجام این درمان انباشته کردن سنگریزه های نام برده در بخشی از گوش است که حرکت نکند تا سرگیجه ایجاد نشود.پور حاجی غلامی با اشاره به تاثیر گذاری ضربه بر شروع این بیماری یادآوری کرد: نباید سرگیجه را با حالتی که آن را منگی می نامیم اشتباه گرفت در سرگیجه فرد ، خودش یا محیط اطراف در حال چرخیدن است، اما در منگی، چشمان فرد سیاهی می رود یا احساس سنگینی می کند که علت های متعددی بر مورد دوم اثر گذار است و صرفا بر اثر اختلال گوش داخلی نیست.

مطلب با عنوان چطور با سرگیجه‌های روزانه کنار بیاییم؟ از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان چطور با سرگیجه‌های روزانه کنار بیاییم؟ از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون