روی خط خبر

موضوع: اخبار منبع: اکوفارس
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان ابرطوفان "منگهوت" فیلیپین را در هم کوبید از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

ابرطوفان "منگهوت" فیلیپین را در هم کوبید

اکوفارس: ابرطوفانی که سرعت تندبادهای آن به ۳۳۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد مناطق وسیعی از فیلیپین را در هم کوبیده است.

به گزارش ایسنا، ابرطوفان "منگهوت" کرانه های شمالی فیلیپین را هدف قرار داده و حدود پنج میلیون نفری که در مسیرش زندگی می کنند را با خطر جدی مواجه کرده است.از منگهوت تحت عنوان قوی ترین طوفان امسال یاد شده و علاوه بر تندبادهای شدید باران های موسمی هم خطر جاری شدن سیل را بالا برده است.منگهوت پیش از رسیدن به خشکی در جزیره "لوزان" پنجره ها را شکست و تیرهای برق را واژگون کرد.امدادگران هزاران نفر را از مناطق ساحلی و حوالی رودخانه ها تخلیه کرده اند چرا که پیش بینی شده منگهوت ممکن است سطح آب را تا شش متر بالا بیاورد.مقام های فیلیپین هشدار داده اند این ابرطوفان قادر است بناهای ساختمانی را که خیلی استحکام ندارند از جا بکند یا سقف آنها را بشکافد.به گزارش بی بی سی، فیلیپین پنج سال پیش هم شاهد یک ابرطوفان با درجه بندی ۴ از ۵ بود که مرگ بارترین طوفان تاریخ این کشور لقب گرفت. آن طوفان ۷۰۰۰ نفر را در سال ۲۰۱۳ کشت.همزمان در هنگ کنگ هم مقام ها از مردم خواسته اند به هنگام عبور منگهوت در خانه بمانند. پیش بینی شده این ابرطوفان به تدریج و تا روز سه شنبه آینده ضعیف شود.

مطلب با عنوان ابرطوفان "منگهوت" فیلیپین را در هم کوبید از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان ابرطوفان "منگهوت" فیلیپین را در هم کوبید از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون