روی خط خبر

موضوع: اخبار منبع: اکوفارس
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان رشد ۲ درصدی تولید جهانی مس تصفیه‌شده از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

رشد ۲ درصدی تولید جهانی مس تصفیه‌شده

اکوفارس: بر اساس گزارش گروه بین‌المللی مطالعات مس، طی نیمه نخست سال ۲۰۱۸ در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۷، تولید جهانی مس تصفیه‌شده با رشد ۲درصدی همراه بود.

بر اساس این گزارش از این میان، افزایش تولید از منابع معدنی حدود ۳درصد گزارش شده، ولی حجم تولید از قراضه و ضایعات، رشد ۹ درصدی داشته است. در بررسی حجم تولید، چین به دلیل تداوم روند توسعه صنعت ذوب و پالایش، بزرگ ترین سهم از رشد جهانی را در دست داشت. تولید مس تصفیه شده شیلی به دلیل رشد ۴/ ۷درصدی کاتد SX-EW، حدود ۶/ ۵درصد افزایش یافت. علاوه بر این، تولید مس تصفیه شده از کنسانتره شیلی نیز در پی بهبود سطح تولید شرکت دولتی کودلکو،رشد ۱۰درصدی را به ثبت رساند.در اندونزی و ژاپن نیز، سطح تولید نسبت به نیمه نخست سال ۲۰۱۷ به دلیل وقفه های تولیدی کارگری و تعمیرات و نگهداری کاهش یافته بود که طی دوره ۶ ماهه نخست سال جاری، بازیابی شد. تولید کاتد SX-EW در کشورهای جمهوری دموکراتیک کنگو و زامبیا نیز، افزایش یافت که در رشد جهانی بی تأثیر نبود. بااین وجود، تعطیلی واحد ذوب توتیکورین متعلق به شرکت ودانتای هند در ماه آوریل موجب افت ۲۰درصدی تولید مس تصفیه شده در این کشور آسیایی شد؛ علاوه بر این، تعطیلی ناشی از تعمیرات و نگهداری در واحدهای ذوب لهستان و ایالات متحده نیز منجر به افت سطح تولید کاتد مس این کشورها شد.

مطلب با عنوان رشد ۲ درصدی تولید جهانی مس تصفیه‌شده از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان رشد ۲ درصدی تولید جهانی مس تصفیه‌شده از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون