روی خط خبر

موضوع: اخبار منبع: اکوفارس
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان به‌کارگیری هوش مصنوعی در صنعت نفت از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

به‌کارگیری هوش مصنوعی در صنعت نفت

اکوفارس: مایکروسافت با فناوری هوش مصنوعی و از طریق سرویس Azure IoT Edge به کمپانی نفتی شل خدمات جدیدی عرضه می‌کند تا بتوان افرادی که در ایستگاه‌ها سیگار می‌کشند را شناسایی کرده و اخطار دهد.

مایکروسافت با فناوری هوش مصنوعی و از طریق سرویس Azure IoT Edge به کمپانی نفتی شل خدمات جدیدی عرضه می کند تا بتوان افرادی که در ایستگاه ها سیگار می کشند را شناسایی کرده و اخطار دهد. باهدف آگاهی رساندن مدیر پمپ بنزین، چاه نفتی و گازی و سایر بخش های نفتی نسبت به کشیدن سیگار از سوی کارکنان، سرویس هوش مصنوعی و آگاهی رسانی مایکروسافت برای کمپانی شل راه اندازی می شود. پروژه آزمایشی با استفاده از دوربین های ویدئویی هوشمند و برنامه Azure IoT Edge اجرایی می شود تا افرادی که در بخش های خطرناک نفتی سیگار می کشند را شناسایی کند تا مانع از حریق یا انفجار شود. سیستم مذکور در صورت موفقیت در چاه های نفتی روی دریا یا پالایشگاه ها نیز نصب خواهد شد. قرار است در فاز دوم از طریق هوش مصنوعی پیش بینی شود که آیا تجهیزات نفتی شل نیاز به تعمیر دارند یا خیر و در صورت نیاز، مسوولان به طور خودکار آگاه شده تا جلوی اتفاقات احتمالی خطرناک را بگیرند.

مطلب با عنوان به‌کارگیری هوش مصنوعی در صنعت نفت از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان به‌کارگیری هوش مصنوعی در صنعت نفت از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون