روی خط خبر

موضوع: اخبار منبع: اکوفارس
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان الجبیر: از راهبرد آمریکا علیه ایران حمایت می‌کنیم از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

الجبیر: از راهبرد آمریکا علیه ایران حمایت می‌کنیم

اکوفارس: وزیر خارجه عربستان با تکرار اتهامات متعدد علیه ایران، گفت از راهبرد واشنگتن برای مقابله با ایران حمایت می‌کند و معتقد است که ثبات منطقه از طریق مهار ایران به دست می‌آید.

به گزارش گروه مانیتورینگ بین الملل خبرگزاری فارس، «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان بامداد شنبه (به وقت تهران) بار دیگر ایران را به حمایت از تروریسم متهم کرد و گفت ریاض از راهبرد آمریکا برای مقابله با ایران حمایت می کند.الجبیر که در مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی می کرد، گفت: «ایران به فعالیت های تروریستی و رفتار سیتزه جویانه اش ادامه می دهد. پادشاهی عربستان سعودی مراتب حمایت خود را از راهبرد جدید ایالات متحده در برخورد با ایران، از جمله مقابله جدی با برنامه های هسته ای و موشکی و حمایت این کشور از تروریسم، اعلام می کند.»وی با متهم کردن ایران به آموزش و تجهیز «شبه نظامیان تروریست»، افزود: «عربستان سعودی معتقد است که برای رسیدن به صلح و ثبات در منطقه، نیاز به مهار ایران و سیاست های مخرب این کشور است... چنین رفتار ستیزه جویانه ای نقض تمام قواعد بین المللی و قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد است و ایران باید در نظام حقوقی بین المللی درباره آن ها پاسخگو باشد.»وزیر خارجه عربستان که کشورش چهار سال است بی وقفه مناطق مختلف یمن را بمباران می کند و در این مدت به نوشته روزنامه «واشنگتن پست» بیش از ۵۰۰۰۰ نفر را کشته، گفت سیاست خارجی عربستان سعودی بر اصل «حل و فصل مسالمت آمیز» مناقشات مبتنی است.وی با اشاره به بحران یمن، بار دیگر ایران را به حمایت تسلیحاتی و موشکی از انقلابیون در این کشور متهم کرد و گفت: «حوثی ها به ایران وابسته هستند و همچنان موشک هایی را که در ایران ساخته شده اند، به سمت شهرهای عربستان شلیک می کنند. آن ها تاکنون ۱۹۹ موشک به سمت شهرهای ما شلیک کرده اند.»او با بیان اینکه انقلابیون یمن «ثبات» و «امنیت تردد» در «باب المندب» و دریای سرخ را تهدید می کنند، گفت عربستان بر حل و فصل سیاسی این بحران با محوریت سه موضوع تأکید دارد: «ابتکار خلیج [فارس]، نتایج گفت وگوهای یمنی و قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل.»این در حالی است که ماه گذشته در جریان مذاکراتی که قرار بود میان نمایندگان انصارالله و دولت مستعفی یمن با میانجیگری سازمان ملل برگزار شود، ریاض از خروج نمایندگان انقلابیون از یمن جلوگیری کرد و مانع برگزاری نشست شد.

مطلب با عنوان الجبیر: از راهبرد آمریکا علیه ایران حمایت می‌کنیم از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان الجبیر: از راهبرد آمریکا علیه ایران حمایت می‌کنیم از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون