روی خط خبر

موضوع: اخبار منبع: اکوفارس
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان شرکت سینوپک چین بارگیری نفت از ایران را به نصف کاهش داد از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

شرکت سینوپک چین بارگیری نفت از ایران را به نصف کاهش داد

اکوفارس: یک منبع آگاه گفت: پالایشگاه دولتی سینوپک چین، حجم بارگیری نفت خام ایران را در ماه جاری میلادی به نصف کاهش داد.

به گزارش اکوفارس به نقل از رویترز، یک منبع آگاه گفت: با فشار آمریکا به پالایشگاه دولتی سینوپک چین برای قطع واردات نفت از ایران تا ماه نوامبر، این شرکت بارگیری نفت خام ایران را در ماه جاری میلادی به نصف کاهش داد.به نوشته رویترز، این منبع آگاه میزان حجم بارگیری شده را اعلام نکرد، اما بر اساس قراردادهای متداول میان این پالایشگاه و شرکت ملی نفت ایران، بارگیری آن باید به حدود ۱۳۰ هزار بشکه در روز کاهش یافته باشد.این میزان ۲۰ درصد متوسط واردات نفت چین از ایران در روز در سال ۲۰۱۷ است. این کاهش بیشترین کاهش سینوپک طی سال های گذشته است.به گفته یکی از منابع آگاه، این اقدام پس از بازدید یکی از مقامات آمریکا از این پالایشگاه در پکن در ماه گذشته اتفاق افتاد که خواستار کاهش شدید خرید نفت از ایران شده بود.این منبع آگاه افزود: «این دور تحریم ها کاملا با دفعه قبل فرق دارد. دفعه قبل، لحن بیشتر مشورتی بود، اما این بار تقریبا یک اتمام حجت است.»شرکت سینوپک از اظهارنظر در این رابطه خودداری کرد.یک منبع کشتیرانی و بیمه گفت: موضوع پیچیده تر این است که ایران مشکلاتی در دریافت بیمه برای کشتی های نفتی خود دارد، زیرا بیشتری شرکت های بیمه اتکایی اروپایی و مستقر در آمریکا تجارت با ایران را متوقف کرده اند.خریداران چینی نظیر سینوپک و شرکت دولتی ژوها ژنرونگ، از ماه جولای محموله های خود را به نفتکش های شرکت ملی نفتکش های ایران انتقال داده اند.در جریان تحریم های سازمان ملل در سال ۲۰۱۱، مقامات واشنگتن از شرکت های چینی خواستند تا سرمایه گذاری در میادین نفت و گاز ایران را کاهش دهند.مشخص نیست که ژوها ژنرونگ نیز بارگیری ایران را در این ماه کاهش داده است. این شرکت قرارداد خرید روزانه ۲۴۰ هزار بشکه نفت از ایران را دارد که بیشتر برای تامین پالایشگاه های سینوپک است.همچنین مشخص نیست که سینوپک و پتروچاینا نیز بارگیری از محل سرمایه گذاری بالادستی در میادین نفتی ایران که مجموعا به ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار بشکه نفت در روز می رسد را نیز کاهش می دهند یا نه. این بارگیری ها از قراردادهای سالانه جداست.

مطلب با عنوان شرکت سینوپک چین بارگیری نفت از ایران را به نصف کاهش داد از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان شرکت سینوپک چین بارگیری نفت از ایران را به نصف کاهش داد از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون