روی خط خبر

موضوع: اخبار منبع: اکوفارس
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان مرور خاطرات عزت‌الله انتظامی در تماشاخانه سنگلج از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

مرور خاطرات عزت‌الله انتظامی در تماشاخانه سنگلج

اکوفارس: تماشاخانه سنگلج که زمانی شاهد نقش‌آفرینی‌های عزت‌الله انتظامی بر صحنه خود بود، شامگاه چهارشنبه ۴ مهر بار دیگر میزبان این بازیگر با سابقه سینما و تئاتر ایران شد و این بار یاد و خاطره عزت‌الله انتظامی را از زبان دوستان و همکاران او مرور کرد.

در ابتدای این مراسم که اجرای آن بر عهده پرویز پرستویی بود کلیپی از زنده یاد یدالله صمدی، کارگردان سینما پخش شد. در بخشی از این مراسمعلی نصیریان بازیگر پیشکسوت رو به عکس عزت الله انتظامی سلام داد و گفت: باورم نمی شود که خاموش شدی. دیوارها و فضای تماشاخانه سنگلج با انتظامی عجین است. من در سه دوره و مرحله با انتظامی کار کردم؛ اولین مرحله به اواسط دهه ۳۰ و زمانی که او به اداره هنرهای دراماتیک آمد مربوط می شود. مرحله دوم فیلم های قبل از انقلاب بود و مرحله سوم نیز به بیش از ۱۲ سال بازی و کار کردن در تماشاخانه سنگلج بود؛ اجرای کارهایی چون «چوب به دست های ورزیل»، «بازرس» و «بهترین بابای دنیا». این بازیگر پیشکسوت گفت: زمانی ما خیلی به هم نزدیک بودیم ولی بعد با کم شدن فعالیت تئاتری مان با هم و کمتر همبازی شدن در فیلم ها، از هم دور شدیم و این دوری به لحاظ درونی هم ایجاد شد. همیشه برای او احترام قائل هستم و باورم نمی شود که این شخصیت زنده دل و دنیا دیده از دست ما رفته است. هیچ وقت نمی توانم انتظامی را فراموش کنم زیرا مانند بخشی از وجود من است که کنده شد. از درگذشت یدالله صمدی نیز بسیار متاسفم.سپس امین تارخ روی صحنه حضور پیدا کرد و مطلبی را خواند. وی در بخشی از یادداشت نوشت: وقتی عزیزی می رود تعاریف و بت سازی ها شروع می شود و بهتر که در این مورد خاص بت سازی نشد و تجزیه و تحلیل در باب شخصیت استاد انتظامی و آثارش شکل گرفت. اجرای دو قطعه موسیقی توسط سالار عقیلی از دیگر بخش های مراسم یادبود عزت الله انتظامی بود. عقیلی در این بخش قطعه «راز و نیاز» از ساخته های مجید انتظامی را که برای مجموعه تلویزیونی «کلاه پهلوی» ساخته زنده یاد ضیاءالدین دری اجرا شده بود، اجرا کرد. سپس ایرج راد، رئیس هیات مدیره خانه تئاتر روی صحنه تماشاخانه سنگلج گفت: بوی خوش انتظامی به مشامم می رسد. وقتی به این سالن می نگرم حرکت انتظامی را به طرف صحنه می بینم. او مردی بزرگ و شیفته بود و با تمام وجود به هنر تئاتر عشق می ورزید. صحنه تماشاخانه سنگلج شاهد هنرنمایی هنرمندان بزرگی همچون عزت الله انتظامی بوده است. در پایان این مراسم نیز با حضور مجید انتظامی روی صحنه، عصای زنده یاد عزت الله انتظامی به شکرخدا گودرزی سپرده شد تا در خانه موزه انتظامی از آن نگهداری شود.

مطلب با عنوان مرور خاطرات عزت‌الله انتظامی در تماشاخانه سنگلج از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان مرور خاطرات عزت‌الله انتظامی در تماشاخانه سنگلج از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون