روی خط خبر

  • اخبار
  • اکوفارس
  • ترکیه به زودی کشیش آمریکایی را در ازای لغو تحریم‌ها، آزاد می‌کند

موضوع: اخبار منبع: اکوفارس
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان ترکیه به زودی کشیش آمریکایی را در ازای لغو تحریم‌ها، آزاد می‌کند از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

ترکیه به زودی کشیش آمریکایی را در ازای لغو تحریم‌ها، آزاد می‌کند

اکوفارس: مقام‌های آمریکایی می‌گویند «محتاطانه خوش‌بین هستند» که کشیش آمریکایی که دو سال است به اتهام جاسوسی در ترکیه زندانی شده، به زودی آزاد شود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، روزنامه «واشنگتن پست» روز پنج شنبه به نقل از مقام های آمریکایی و افراد مطلع نوشته دولت آمریکا «محتاطانه خوش بین است» که «اندرو برانسون» کشیش آمریکایی محبوس در ترکیه، پس از جلسه روز جمعه دادگاه، آزاد شود.بنا بر این گزارش، بر اساس توافقی که میان واشنگتن و آنکارا به دست آمده، قرار است اتهامات طرح شده علیه برانسون به نحوی کاهش یابد که دو سال بازداشتی که او در ترکیه گذرانده به عنوان دوران محکومیتش در نظر گرفته شود یا اینکه بقیه دوران محکومیت او در آمریکا سپری شود. در مقابل قرار است تحریم هایی که آمریکا اخیرا علیه ترکیه وضع کرد، لغو شوند.مقام های آمریکایی که خواسته اند نامشان فاش نشود، می گویند بر اساس این توافق که بخشی از مذاکره مربوط به آن در جریان دیدار ماه گذشته روسای جمهور دو کشور در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد انجام شده اند، برانسون یا روز جمعه یا چند روز پس از آن آزاد می شود.با این حال مقام های آمریکایی فعلا درباره صحبت در مورد این توافق احتیاط به خرج می دهند، چراکه تابستان پارسال هم توافق مشابهی به دست آمده بود، اما نهایتا این توافق به هم خورد و طرفین یکدیگر را مقصر شکست گفت وگوها اعلام کردند.خبرگزاری «رویترز» به نقل از یک مقام ارشد دولت آمریکا نوشته واشنگتن «امیدوار است» که برانسون آزاد شود، اما از توافق ادعایی برای آزادی وی بی اطلاع است.پرونده برانسون که از سوی ترکیه به حمایت از عاملان ادعایی کودتای نافرجام سال ۲۰۱۶ متهم شده، در ماه های گذشته به عامل تنش میان واشنگتن و آنکارا بدل شده است. آمریکا به همین بهانه تحویل جنگنده های اف-۳۵ به ترکیه را به حال تعلیق درآورده و تعرفه های تجاری ای را نیز علیه این کشور وضع کرده است.

مطلب با عنوان ترکیه به زودی کشیش آمریکایی را در ازای لغو تحریم‌ها، آزاد می‌کند از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان ترکیه به زودی کشیش آمریکایی را در ازای لغو تحریم‌ها، آزاد می‌کند از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون