روی خط خبر

موضوع: اخبار منبع: اکوفارس
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان حکم ۷ سال حبس برای یک روزنامه‌نگار زن در ترکیه از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

حکم ۷ سال حبس برای یک روزنامه‌نگار زن در ترکیه

اکوفارس: رسانه‌های ترکیه در خبری اعلام کردند که صدا تاشکین خبرنگار خبرگزاری مزوپوتامیا به اتهام 'تبلیغ و کمک به گروه تروریستی' به ۹۰ ماه حبس محکوم شده است.

ایرنا نوشت: رسیدگی به اتهامات تاشکین در شعبه دوم دادگاه جزایی استان موش برگزار شد و قاضی پرونده در پایان جلسه، این فعال مطبوعاتی روزنامه جمهوریت را به اتهام 'عضویت در گروه تروریستی، کمک و تبلیغ ترورریستی' به هفت سال و نیم حبس محکوم کرد.بنابر اعلام این رسانه، این خبرنگار کردتبار ترکیه از دسامبر سال گذشته میلادی در زندان به سر می برد.فشار بر روزنامه نگاران ترکیه به ویژه پس از کودتای نافرجام جولای ۲۰۱۶ هر روز بیشتر شده تا جایی که زندانی شدن بیش از ۱۵۰ خبرنگار در ترکیه در ایام بعد از کودتای ۲۵ تیرماه سال ۱۳۹۵ موجب واکنش ها و انتقادات وسیع در سطح جهان شده و بنا به اعلام سازمان گزارشگران بدون مرز، ترکیه در رده های آخر آزادی رسانه در جهان قرار گرفته است.

مطلب با عنوان حکم ۷ سال حبس برای یک روزنامه‌نگار زن در ترکیه از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان حکم ۷ سال حبس برای یک روزنامه‌نگار زن در ترکیه از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون