روی خط خبر

موضوع: اخبار منبع: اکوفارس
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان مینی بوس مکسوس را بشناسید از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

مینی بوس مکسوس را بشناسید

اکوفارس: مینی بوس مکسوس در سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۹ میلادی برای اولین بار در کشور انگلستان تولید شد و سپس در سال ۲۰۱۱ با مشارکت لیلاند و سایک موتور در کشور چین ادامه یافت.

به گزارش اکوفارس، مینی بوس مکسوس V۸۰ در سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۹ میلادی برای اولین بار در کشور انگلستان تولید شد، سپس در سال ۲۰۱۱ با مشارکت لیلاند و سایک موتور در کشور چین ادامه یافت.بهمن دیزل با توجه به سابقه و تجربه کافی در زمینه تولید و عرضه مینی بوس در کشور، در سال ۱۳۹۳ با مطالعه و بررسی این مدل، اقدام به عرضه آن کرد،این محصول توسط سایک موتور به استرالیا، نیوزلند، اروپا، آسیا و آفریقا صادر می شود و از مشخصات فنی این مینی بوس می توان به موارد زیر اشاره کرد.پیشرانه VM ایتالیا ۲.۵ لیتری مجهز به توربوشارژر آن قادر به تولید ۱۳۵ اسب بخار نیرو است. همچنین مکسوس V۸۰ دارای ۱۵+۱ ظرفیت برای سرنشین بوده که با ارتفاع مناسب کابین فضای نسبتا مناسبی را فراهم آورده است.رانندگی با مینی بوس مکسوس کاملاً آرام و راحت است و هیچگونه صدای مزاحمی در داخل کابین به نسبت سایر مینی بوس ها وجود ندارد. این خودرو همچنین به دو ECU مجهز است یک ECU که متعلق به موتور خودرو است و دیگری سایر سیستم های (سیستم ترمز، سیستم دمای آب، ورودی هوا و پا شش سوخت) خودرو را کنترل می کند.این در حالی است که خودرو های قدیمی به یک ECU تجهیز شده اند. در ضمن پایین بودن مصرف سوخت یکی از ویژگی های مهم این خودرو به شمار می آید که این موضوع به دو دلیل، سبک بودن این محصول و همچنین استفاده از سیستم "کامان ریل" محقق می شود.البته سیستم کامان ریل سیستم سوخت رسانی است که باعث می شود خودرو مصرف سوخت کمتری داشته باشد. برخورداری از قدرت موتور ۱۳۵ اسب بخار و سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت همراه با گیربکس ۶ دنده از دیگر ویژگی های این مینی بوس محسوب می شود.گفتنی است دنده این خودرو در قسمت جلو خودرو جای گرفته و دسته دنده به راحتی در دسترس است و به صورت اهرمی نیست. شاید شنیده باشید که بدنه مینی بوس بر روی شاسی کامیون قرار می گیرند.شاسی هایی که مناسب خودرو های باری و تجاری هستند، اما جالب است بدانید در طراحی این خودرو سعی شده است از شاسی مخصوص مینی بوس استفاده شود تا راحتی و انعطاف را برای سرنشینان خود فراهم کند. البته ناگفته نماند که تجهیز به سیستم ترمز ABS و EBD و همچنین فرمان پذیری راحت و هیدرولیک از دیگر ویژگی های این خودرو به شمار می آید.همچنین این خودرو دیزلی و سوخت آن گازوئیل است و از نظر سازگاری با محیط زیست از استاندارد یورو ۴ بهره می برد. سهیم شدن شرکت بهمن دیزل در سیستم توسعه حمل ونقل عمومی یکی از اهدافی است که سازمان فروش بهمن دیزل از آن یاد می کند.

مطلب با عنوان مینی بوس مکسوس را بشناسید از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان مینی بوس مکسوس را بشناسید از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون