روی خط خبر

موضوع: اخبار منبع: اکوفارس
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان هشدار اپل به شرکت های فناوری از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

هشدار اپل به شرکت های فناوری

اکوفارس: تیم کوک رئیس شرکت اپل به شرکت های فناوری در مورد ورود به حریم شخصی افراد هشدار داد و افزود چنین کاری نتایج بسیار مخربی خواهد داشت.

به گزارش اکوفارس به نقل از سی ان بی سی، وی خواستار وضع یک قانون جامع فدرال به منظور دفاع از حریم شخصی در امریکا شد.در سال های اخیر بسیاری از شرکت های فناوری در آمریکا با همدستی دولت این کشور تلاش کرده اند تا اطلاعات خصوصی کاربران اینترنت و گوشی های هوشمند را سرقت کرده و از این افراد جاسوسی کنند.رسوایی های شرکت هایی مانند گوگل و فیس بوک در این زمینه باعث شده تا بسیاری از مردم در آمریکا ودیگر نقاط جهان دیگر به شرکت های فناوری اعتماد چندانی نداشته باشند.تیم کوک تصریح کرده وقت آن رسیده که آمریکا ودیگر کشورهای جهان از وضع قوانینی به منظور حفاظت از حریم شخصی حمایت کنند. وی که در چهلمین کنفرانس بین المللی حفاظت از داده های شخصی و حریم شخصی در بروکسل پایتخت بلژیک سخنرانی می کرد هشدار داد که شرکت های فناوری امریکایی نباید از وضع قوانین سخت گیرانه برای حفظ حریم شخصی کاربران بترسند و از این مساله فرار کنند.تیم کوک در توجیه این استدلال خود افزود: از اطلاعات شخصی ما اعم از اطلاعات روزمره تا اطلاعات عمیقا شخصی به عنوان سلاحی بر علیه خود ما که کارآیی نظامی هم دارد استفاده می شود و اگر این رویه تشدید شود نمایه های دیجیتالی دائمی از ما دراینترنت به وجود می آید که به شرکت ها امکان خواهد داد هر فردی را از خودش بهتر بشناسند. ما باید از خودمان بپرسیم که قرار است در آینده در چه دنیایی زندگی کنیم و آیا این شرایط مطلوب ما هست یا خیر؟

مطلب با عنوان هشدار اپل به شرکت های فناوری از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان هشدار اپل به شرکت های فناوری از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون