روی خط خبر

موضوع: اخبار منبع: اکوفارس
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان خروج ترامپ از پیمان تسلیحات هسته‌ای یک هدیه به پوتین است از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

خروج ترامپ از پیمان تسلیحات هسته‌ای یک هدیه به پوتین است

اکوفارس: یک سناتور دموکرات به شدت از تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای خروج از پیمان نیروهای هسته‌ای میان برد با روسیه انتقاد کرده است.

به گزارش اکوفارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، مازی هیرونو سناتور دموکرات ایالت هاوایی روز سه شنبه گفت: بر این باورم که ترامپ با خارج شدن از پیمان نیروهای هسته ای، عملا در حال اقدام کردن مطابق با میل ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه است.وی افزود: ترامپ دقیقا در زمین پوتین بازی می کند و تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای خروج از پیمان تسلیحات هسته ای با روسیه یک هدیه برای پوتین خواهد بود. به نظر من پوتین مایل است چنین اتفاقی رخ دهد تا اقدامات تجاوزکارانه خود را تشدید کند.کرملین ضمن خطرناک توصیف کردن این اقدام آمریکا هشدار داده است که واشنگتن به دنبال باج خواهی از مسکو است.کاخ سفید نیز اعلام کرده است که روسیه بارها این پیمان را نقض کرده است. ادعایی که روسیه آن را تکذیب کرده است.هیرونو افزود: تصمیم ترامپ برای خروج از پیمان هسته ای با روسیه نشانه دیگری از اشتباه بودن سیاست خارجی دولت آمریکا است. این نمونه دیگری از اعلام تصمیم های مهم از سوی رئیس جمهور آمریکا بدون مشورت با کنگره و متحدان راهبردی ما در اروپا و آسیا است.پیمان موشک های میان برد و موشک های برد کوتاه 8 دسامبر 1987 در زمان سفر میخائیل گورباچف به واشنگتن به امضا رسید. برای نخستین بار موشک هایی با برد از 500 تا 1000 و از 1000 تا 5000 کیلومتر شامل کاهش شدند از جمله موشک های نوع «ار-12 و ار-14» که اتحاد شوروی در سال 1962 در کوبا مستقر کرده بود و بحران کارائیب را دامن زد.

مطلب با عنوان خروج ترامپ از پیمان تسلیحات هسته‌ای یک هدیه به پوتین است از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان خروج ترامپ از پیمان تسلیحات هسته‌ای یک هدیه به پوتین است از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون