روی خط خبر

موضوع: اخبار منبع: اکوفارس
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان «ماکو» به مرکز لجستیک شمال‌غرب تبدیل می‌شود از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

«ماکو» به مرکز لجستیک شمال‌غرب تبدیل می‌شود

اکوفارس: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اعلام اینکه یک ماه پیش مجوز مرز هوایی بین‌المللی برای فرودگاه ماکو صادر شده است، گفت: منطقه آزاد ماکو با احداث شهر فرودگاهی در حال تبدیل شدن به مرکز لجستیک شمال‌غرب است. غلامرضا سلیمانی با حضور در سفارت ترکیه در تهران در دیدار با سفیر ترکیه با اشاره به اینکه فرودگاه ماکو یک شهر فرودگاهی ۵۰۰هکتاری است، افزود: در این فرودگاه سوخت به قیمت

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو لزوم تعمیق همکاری های دو طرف در حوزه های مختلف هچون نساجی، صنایع غذایی، کشاورزی، لجستیک و حمل و نقل را پیشنهاد داد و افزود: در دیدارهای اخیر با مقامات ترکیه در مرسین احداث شهرک مشترک مورد مذاکره و توافق قرار گرفت. سلیمانیانرژی ارزان، معافیت های مالیاتی، امکان تامین مواد اولیه پتروشیمی، دسترسی آسان به بزرگراه ها و نیروی کار ارزان را از مزیت های سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو دانست و اظهار کرد: رویکرد ما توسعه کسب و کارهای خانگی روستایی و گردشگری است و دست بافته ها، صنایع دستی و فرش، تولیدات دامی و محصولات زراعی در حوزه کسب و کارهای کوچک خانگی می تواند در اشتغال پایدار برای منطقه پراهمیت باشد. هاکان تکین سفیر ترکیه در ایران نیز در این دیدار حمل و نقل و کارگوی فرودگاه بین المللی ماکو را جایگزین خوبی برای ترانزیت زمینی و کامیون اعلام کرد و افزود: با استفاده از ظرفیت های فرودگاه و پایانه های صادراتی در منطقه آزاد ماکو تجارت با ایران تسهیل می شود. هاکان تکین اظهار کرد: در مورد احداث راه آهن با ماکو موافق هستیم، اکنون فقط یک خط راه آهن از مرز رازی به دریاچه وان داریم که با گسترش آن از منطقه آزاد ماکو مراودات تجاری و بازرگانی دو کشور توسعه می یابد. سفیر ترکیه تصریح کرد: افزایش تعداد سرمایه گذاران ترکیه ای در ایران از برنامه های ترکیه است و در صورت معرفی مزایا و ظرفیت های منطقه آزاد ماکو، این اتفاق در این منطقه روی خواهد داد. وی خاطرنشان کرد: ایران برای ما یک کشور مهم و به عنوان یک برادر تلقی می شود و سال ها است که شاهد روابط موثر و خوب بین دو کشور بوده ایم. سفیر ترکیه افزود: ایران و ترکیه اکنون از عالی ترین سطح روابط سیاسی برخوردار هستند و منطقه آزاد ماکو می تواند محور توسعه روابط بیشتر در زمینه های اقتصادی و فرهنگی شود.

مطلب با عنوان «ماکو» به مرکز لجستیک شمال‌غرب تبدیل می‌شود از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان «ماکو» به مرکز لجستیک شمال‌غرب تبدیل می‌شود از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون