روی خط خبر

موضوع: اخبار منبع: اکوفارس
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان رهاسازی آب به دریاچه ارومیه از آذر آغاز می‌شود از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

رهاسازی آب به دریاچه ارومیه از آذر آغاز می‌شود

اکوفارس: ارومیه : مدیردفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی گفت: رهاسازی آب به دریاچه ارومیه از آذرماه آغاز می‌شود.

فرهاد سرخوش با بیان اینکه میزان رهاسازی آب به سمت دریاچه پس از تعیین مصارف کشاورزی و شرب مشخص می شود، افزود: پس از سپری شدن فصل کشاورزی و پس از کسر درصد آب شرب مصرفی در استان رها سازی ها از آذر آغاز و سردهنه های رودخانه های حوضه آبریز مسدود می شود و تا اردیبهشت سال آینده رهاسازی به سمت دریاچه ارومیه ادامه خواهد داشت.وی با اشاره به وضعیت فعلی دریاچه ارومیه تصریح کرد: به دلیل آغاز نشدن فصل بارش ها و جاری نشدن روان آب ها و همچنین عدم اتمام طرح های آب رسانی به دریاچه، وضعیت فعلی دریاچه ارومیه نسبت به مدت مشابه تغییرات چندانی نکرده و بالطبع با هدایت آب به سمت دریاچه شاهد افزایش تراز آن خواهیم بود.سرخوش تصریح کرد: سال گذشته حدود ۲۸۰ میلیون مترمکعب آب از پشت سدها به دریاچه ارومیه رها شده بود که میزان رهاسازی از پشت سدها به میزان ذخایر حجم آب سدها بستگی داشته و هرسال متفاوت است، امسال هنوز میزان رهاسازی مشخص نشده است. مدیردفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با اشاره به اینکه میزان اعتبارات ستاد احیا در ۸ مهر، ۵۰۰ میلیارد تومان توسط هیات دولت مصوب و به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شده است، افزود: متاسفانه هنوز هیچ تخصیصی از سوی سازمان برنامه و بودجه به ستاد احیا انجام نشده که پیگیر موضوع برای دریافت اعتبارات سال جاری هستیم. وی با بیان اینکه تراز فعلی دریاچه ارومیه ۲۳/ ۱۲۷۰ متر است، افزود: تراز دریاچه در سال گذشته ۲۴/ ۱۲۷۰ متر بوده که نشان از کاهش یک سانتی متری تراز نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

مطلب با عنوان رهاسازی آب به دریاچه ارومیه از آذر آغاز می‌شود از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان رهاسازی آب به دریاچه ارومیه از آذر آغاز می‌شود از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون