روی خط خبر

موضوع: اخبار منبع: اکوفارس
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان ابزارهای جدید در راه بازار سرمایه از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

ابزارهای جدید در راه بازار سرمایه

اکوفارس: ایسنا : مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران با بیان اینکه قرارداد آتی سبد سهام در آذر‌ماه وارد بازار سرمایه می‌شود، از راه‌اندازی ابزار مالی «وارانت» در سال جاری خبر داد و خاطرنشان کرد که برای ورود این ابزار مالی نیاز به آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم است.

علی صحرایی، مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران با اظهار این مطلب گفت: در حالی ابزار مالی «وارانت» به تازگی به تایید کمیته فقهی سازمان بورس رسیده است که باید در مرحله اول برای آغاز به کار این ابزار، زیر ساخت های فنی آن را آماده کنیم که در این مورد اطلاع رسانی خواهد شد. وی در ادامه با اظهار این مطلب که رونمایی از «وارانت» در سال جاری خواهد بود به راه اندازی قرارداد آتی سبد سهام یا آتی شاخص اشاره کرد و افزود: قبل از راه اندازی ابزار وارانت ابزار آتی شاخص را خواهیم داشت. این ابزار به تصویب کمیته فقهی رسیده است و آذر ماه راه اندازی می شود. وی در پاسخ به اینکه شما از صندوق توسعه بازار به عنوان یک اهرم استفاده می کنید یا به عنوان یک تسهیل کننده، اظهار کرد: صندوق توسعه بازار را انجام نمی دهیم. این صندوق متولی دارد؛ ولی طراحان آن برنامه ای دارند که با این ابزار نقد شوندگی را افزایش دهند. صحرایی در مورد ۷۵ پرونده ای که به قوه قضائیه ارسال شده بود و اینکه شرکت بورس در راستای برخورد با متخلفان بورسی چه برنامه هایی دارد، گفت: طبق ماده ۳۵ بازار رسیدگی به تخلفات وظیفه بورس هاست. اگرتخلفی محرز شود که جرم است به کمیته تخلفات ارجاع داده می شود. وی در پاسخ به این سوال که آیا فکر می کنید سرمایه های سرگردان به جای ورود به بازار ارز بتواند به بازار سرمایهورود پیدا کند، گفت: دولت سرمایه گذاری در بازار ارز را به طور رسمی ممنوع کرده است و نیازهای مصرفی را قبول دارد. در نتیجه قاعدتا بخشی از سرمایه ها باید وارد بورس شود که این اتفاق هم افتاده است. ما روزهایی را داشتیم که ۲۰۰۰ میلیارد تومان در بورس تهران معامله شد و ارزش کل بازار به بیش از ۳۰۰۰ میلیارد تومان رسید که عمده معاملات توسط اشخاص حقیقی رخ داده بود.

مطلب با عنوان ابزارهای جدید در راه بازار سرمایه از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان ابزارهای جدید در راه بازار سرمایه از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون