روی خط خبر

موضوع: اخبار منبع: اکوفارس
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان ترکیه دستور بازداشت ۱۰۳ تن از نیروهای نظامی را صادر کرد از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

ترکیه دستور بازداشت ۱۰۳ تن از نیروهای نظامی را صادر کرد

اکوفارس: دادستانان ترکیه‌ای، دستور بازداشت ۱۰۳ نیروی نظامی مظنون به داشتن ارتباط با فتح‌الله گولن را صارد کردند.

به گزارش ایسنا، پلس ترکیه از زمان کودتای نافرجام این کشور در سال ۲۰۱۶ عملیات متعددی را برای پاکسازی افرادی که به هواداری از فتح الله گولن، روحانی در تبعید ترکیه که به ترتیب دادن این کودتا متهم شده، صورت داده است.خبرگزاری آناتولی امروز، جمعه گزارش کرد، در تازه ترین عملیاتی که در این راستا صورت گرفته، پلیس تاکنون در استانبول و ۳۱ استان دیگر ۷۵ نفر را دستگیر کرده است.این ۱۰۳ نفر که دستور بازداشت آنان از سوی دادستانان ترکیه صادر شده، همه از نیروهای فعال هستند. به گزارش آناتولی، تحقیقاتی که در خصوص این افراد صورت گرفته، نشان می دهد که آنان از طریق خطوط تلفن ثابت و تلفن های عمومی با گولن اتباط برقرار کرده اند.متحدان غربی ترکیه از سرکوب هایی که به دنبال کودتای نافرجام ۲۰۱۶ صورت گرفته، انتقاد کرده اند.منتقدان رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه او را به استفاده از این کودتا به عنوان بهانه ای برای سرکوب مخالفان خود متهم کرده اند. ترکیه اما این اقدامات را برای مقابله با تهدیدهای امنیت ملی خود لازم می داند.

مطلب با عنوان ترکیه دستور بازداشت ۱۰۳ تن از نیروهای نظامی را صادر کرد از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان ترکیه دستور بازداشت ۱۰۳ تن از نیروهای نظامی را صادر کرد از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون