روی خط خبر

موضوع: اخبار منبع: اکوفارس
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان معطل اصلاح مصوبه - اکوفارس از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

معطل اصلاح مصوبه - اکوفارس

اکوفارس: بحث واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به بخش‌خصوصی، عمری بسیار دراز دارد. دولتی بودن این دو باشگاه همیشه محل سوال و انتقاد بوده؛ از جمله اینکه مخصوصا این اواخر هواداران هر دو تیم، باشگاه رقیب را به برخورداری از حمایت پررنگ‌تر وزارت ورزش متهم می‌کنند و فضای واقعا بدی به‌وجود آمده است. به علاوه از نظر فیفا هم مالکیت مشترک دو باشگاه در یک رده خلاف مقررات است و

مصوبه قبلی باید اصلاح شودجعفر سبحانی، مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی در مورد اینکه الان بحث واگذاری سرخابی ها دقیقا در چه مرحله ای قرار دارد به «ایسنا» می گوید: «وزیر ورزش نامه ای به رئیس جمهوری ارسال و تقاضا کرده که سرخابی ها واگذار شوند. رئیس جمهوری هم با کلیات کار موافقت کرده است. وزارت اقتصاد هم به همراه وزیر ورزش به هیات دولت نامه نوشته که ما موافق این واگذاری هستیم، ولی برای واگذاری سرخابی ها بزرگترین مشکلی که وجود دارد این است که مصوبه هیات وزیران در مرداد یا شهریور سال ۱۳۹۴ سدی برای این راه است. در آن مصوبه به صراحت گفته شده که این باشگاه ها فرهنگی هستند و چون فرهنگی هستند از مدار خصوصی سازی خارج می شوند. در نتیجه اگر قرار است واگذاری این دو باشگاه انجام شود باید آن مصوبه هیات وزیران اصلاح شود. البته می دانم که دبیر هیات دولت این کار را در دستور کار جلسات هیات وزیران قرار داده است. اما اینکه این موضوع چه زمانی در هیات وزیران مطرح شود مشخص نیست، با این حال به احتمال زیاد مصوبه قبلی لغو خواهد شد و سرخابی ها به مدار واگذاری برمی گردند.»شانس ماندن گرشاسبی کم استهمانطور که می دانید حمیدرضا گرشاسبی، مدیرعامل پرسپولیس هم جزو بازنشستگانی است که قانون منع به کارگیری شامل آنها می شود. با این وجود گفته می شد با شروع دوباره فرآیند واگذاری سرخابی ها، او می تواند به کارش ادامه بدهد. دیروز اما حرف های سبحانی در این مورد بوی ناامیدی می داد: «اگر این دو باشگاه به معنی واقعی کلمه خصوصی شوند در آن زمان است که می توان در این مورد صحبت کرد. اما بسیار بعید است که همه کارها از جمله مصوبه هیات وزیران، قیمت گذاری باشگاه و مزایده و برنده شدن خریدار و... ظرف مدت مثلا دو ماه رخ دهد. زمانی که مصوبه جدید هیات وزیران بیاید باید باشگاه را قیمت گذاری کنیم. قیمت گذاری بنگاه ها شش ماه اعتبار دارد اما از زمانی که دو باشگاه استقلال و پرسپولیس قیمت گذاری شده اند، چهار سال می گذرد در نتیجه بعد از مصوبه هیات وزیران بار دیگر این دو باشگاه باید قیمت گذاری شوند.»

مطلب با عنوان معطل اصلاح مصوبه - اکوفارس از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان معطل اصلاح مصوبه - اکوفارس از وب سایت اکوفارس ecofars با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون