روی خط خبر

  • اخبار
  • همدلی
  • روزنامه همدلی - اندر حکایت دلیل ایجاد سلاطین سکه، پیاز، دلار و زیرپوش

موضوع: اخبار منبع: همدلی
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان روزنامه همدلی - اندر حکایت دلیل ایجاد سلاطین سکه، پیاز، دلار و زیرپوش از وب سایت همدلی hamdelidaily با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

روزنامه همدلی - اندر حکایت دلیل ایجاد سلاطین سکه، پیاز، دلار و زیرپوش

مازیار سوادکوهی- طنزنگار: باور بفرمایید ما داریم دور خودمان می گردیم. شاید بپرسید چرا؟ خب، شما هم باشید شاید مثل بنده به بیماری «دورخودگردی» دچار شوید. البته اگر شما صبر و حوصله تان بیشتر از ما باشد شاید مثل ما به این بیماری دچار نشوید. راستش بعد از آنکه دلار توی کشور ما مثل تخم مرغ نیمرو از این رو به آن رو شد، ناگهان دیدیم توی تلویزیون و رادیو مدام دارند از کسانی حرف می زنند که مثلا «سلطان سکه» یا «سلطان شکر» یا «سلطان خودرو» یا «سلطان...هر چه» را دستگیر کردند. از شما چه پنهان هر روز که می گذرد داریم به این بیماری «دورخودگردی» به صورت مزمن گرفتار می شویم. دلیلش این است که سر درنمی آوریم این همه سلطان کجا بودند که ما خبر نداشتیم. تازه، مایی که ادعا می کنیم دستمان توی خبر هست و از هر چی و هر جا خبر داریم. اتفاقا چند روز پیش رفتیم پیش پزشک ستون شوخ خند به او گفتیم یک قرصی به ما بدهد تا هر بار که اسم این سلاطین گرامی را می شنویم به دور خود نگردیم. این بیماری ما باعث شد که طفلک عیال مربوطه گمان کند که ما به بیماری لاعلاجی دچار شدیم و ایشان هم مدام دلهره و گریه و آه و زاری می کنند که ما خودمان دچار عذاب وجدان می شویم. جناب دکتر البته لبخندی بسیار نمکین زدند و گفتند:«باور بفرمایید ما خودمان هم داریم گیج می شویم که این مادران گرامی کی و کجا این همه سلطان زاییده اند که تازه یکی یکی دارند به میدان می آیند. ما که خودمان پزشک هستیم، بیشتر از شما شاخ درآوردیم.» دیدیم که پزشک ما به همان پرسش فلسفی و حرکات موزون «دورخودگردی» ما دچار هستند، دلمان به حالشان سوخت. البته آقای دکتر افزودند: «از شما چه پنهان بعد از این همه گیجی حدس زدیم شاید در کشور ما مثل اسطوره های یونانی که برای آب و سنگ و گل و خاک و آفتاب و ماه و ستاره و سیب زمینی و پیاز یک الاهه داشتند، ما هم برای سکه و دلار و یورو و نفت و بنزین و شکر و مرغ منجمد و مرغ گرم و دمپایی و زیرپوش و دیگر خرت وپرت ها به جای الاهه، سلطان داریم.» باور بفرمایید از این کشف دکتر ستون خیلی خوشحال شدیم و از آن حالت «دورخودگردی» رها شدیم و تازه فهمیدیم که این همه اقلام در زمره اشیای اساطیری هستند. همین.

مازیار سوادکوهی- طنزنگار: باور بفرمایید ما داریم دور خودمان می گردیم. شاید بپرسید چرا؟ خب، شما هم باشید شاید مثل بنده به بیماری «دورخودگردی» دچار شوید. البته اگر شما صبر و حوصله تان بیشتر از ما باشد شاید مثل ما به این بیماری دچار نشوید. راستش بعد از آنکه دلار توی کشور ما مثل تخم مرغ نیمرو از این رو به آن رو شد، ناگهان دیدیم توی تلویزیون و رادیو مدام دارند از کسانی حرف می زنند که مثلا «سلطان سکه» یا «سلطان شکر» یا «سلطان خودرو» یا «سلطان...هر چه» را دستگیر کردند. از شما چه پنهان هر روز که می گذرد داریم به این بیماری «دورخودگردی» به صورت مزمن گرفتار می شویم. دلیلش این است که سر درنمی آوریم این همه سلطان کجا بودند که ما خبر نداشتیم. تازه، مایی که ادعا می کنیم دستمان توی خبر هست و از هر چی و هر جا خبر داریم. اتفاقا چند روز پیش رفتیم پیش پزشک ستون شوخ خند به او گفتیم یک قرصی به ما بدهد تا هر بار که اسم این سلاطین گرامی را می شنویم به دور خود نگردیم. این بیماری ما باعث شد که طفلک عیال مربوطه گمان کند که ما به بیماری لاعلاجی دچار شدیم و ایشان هم مدام دلهره و گریه و آه و زاری می کنند که ما خودمان دچار عذاب وجدان می شویم. جناب دکتر البته لبخندی بسیار نمکین زدند و گفتند:«باور بفرمایید ما خودمان هم داریم گیج می شویم که این مادران گرامی کی و کجا این همه سلطان زاییده اند که تازه یکی یکی دارند به میدان می آیند. ما که خودمان پزشک هستیم، بیشتر از شما شاخ درآوردیم.» دیدیم که پزشک ما به همان پرسش فلسفی و حرکات موزون «دورخودگردی» ما دچار هستند، دلمان به حالشان سوخت. البته آقای دکتر افزودند: «از شما چه پنهان بعد از این همه گیجی حدس زدیم شاید در کشور ما مثل اسطوره های یونانی که برای آب و سنگ و گل و خاک و آفتاب و ماه و ستاره و سیب زمینی و پیاز یک الاهه داشتند، ما هم برای سکه و دلار و یورو و نفت و بنزین و شکر و مرغ منجمد و مرغ گرم و دمپایی و زیرپوش و دیگر خرت وپرت ها به جای الاهه، سلطان داریم.» باور بفرمایید از این کشف دکتر ستون خیلی خوشحال شدیم و از آن حالت «دورخودگردی» رها شدیم و تازه فهمیدیم که این همه اقلام در زمره اشیای اساطیری هستند. همین. اخبار مرتبطاندر حکایت ارتباط سوزش معده با ریاست جمهوری ترامپاندر حکایت تماشای آسمان دودی و کوه و کمر شهراندر حکایت کشف جمعیت 300میلیون نفری در ایراناندر حکایت آرزوهای دست نیافتنیاندر حکایت ترسیدن از یقه گیری و پاره شدن پیراهن از سوی مادیدگاه کاربرانارسال دیدگاهاستفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه

مطلب با عنوان روزنامه همدلی - اندر حکایت دلیل ایجاد سلاطین سکه، پیاز، دلار و زیرپوش از وب سایت همدلی hamdelidaily با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان روزنامه همدلی - اندر حکایت دلیل ایجاد سلاطین سکه، پیاز، دلار و زیرپوش از وب سایت همدلی hamdelidaily با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون