روی خط خبر

موضوع: بورس، بانک و بیمه منبع: بازار سرمایه ایران
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان سبدگردان و وظایف آن در بازار سهام از وب سایت بازار سرمایه ایران sena با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

سبدگردان و وظایف آن در بازار سهام

سبد گردانی نوعی خدمت است که توسط کارگزاری ها و شرکت های دارنده مجوز از سازمان بورس ارائه می شود. سبد گردان، یک شخص حقوقی است که به منظور کسب درآمد در قالب یک قرارداد مشخص به خرید و فروش سهام سرمایه گذار در بازار سهام می پردازد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا) و به نقل از همیار سرمایه، در این قرارداد سرمایه گذار تمام مسئولیت مدیریت دارایی و معاملات خود را به افراد خبره سبد گردان می سپارد. خدمات سبد گردانی برخلاف خدمات صندوق های سرمایه گذاری به صورت اختصاصی برای سرمایه گذار انجام می شود. لازم به ذکر است که طبق قرارداد صورت گرفته با سبد گردان، کارمزد معاملات با توجه به میزان سود دهی سبد گردان مشخص می شود و کاملاً توافقی است.علاوه بر کارمزد موارد دیگری همچون محدودیت های معاملاتی و فرایند نظارتی بر معاملات نیز در این قراردادها آورده می شود. همکاری سرمایه گذار و شرکت سبد گردانی می تواند یک قرارداد برد برد باشد. زیرا هم میزان سرمایه سرمایه گذار افزایش پیدا می کند و هم سبد گردان درآمد خوبی را به دست می آورد.لازم به ذکر است که برای انتخاب سبد گردان مناسب باید پارامترهایی از قبیل خوش نامی در بازار سهام، تیم تحلیل، سابقه سبد گردانی و میزان بازدهی های گذشته مورد بررسی قرار گیرد. سبد گردانی می تواند در ابتدا و ورود به بازار سهام کمک کننده باشد تا زمانی که سرمایه گذار به دانش کافی از بازار دست یابد و بخواهد شخصاً در بازار بورس معامله کند.خدمات سبد گردانی برخلاف خدمات صندوق های سرمایه گذاری به صورت اختصاصی برای سرمایه گذار انجام می شود. لازم به ذکر است که طبق قرارداد صورت گرفته با سبد گردان، کارمزد معاملات با توجه به میزان سود دهی سبد گردان مشخص می شود و کاملا توافقی است.صندوق سرمایه گذاری و سبد گردانی جزو شرکت هایی هستند که می توانند سرمایه های بالقوه را وارد بورس کرده و به خوبی از آن ها در این بازار کسب سود کنند. این کسب سود هم به درآمد آن ها کمک شایانی می کند و هم سرمایه گذار را بیشتر ترغیب می کند تا سرمایه بیشتری را وارد این بازار کند. افزایش سرمایه در این بازار نیز کمک می کند تا بازار سهام پویاتر باشد.صندوق های سرمایه گذاری دارای انواع گوناگون است و تمامی افراد به کمک آن ها می توانند در بازار سهام سرمایه گذاری کنند. این صندوق ها شامل شرکت هایی با سود کم و ریسک پایین هستند و هم صندوق هایی با ریسک بالا و سود بالا دارند.سرمایه گذاران برای انتخاب این صندوق ها باید عوامل متعددی را بررسی کنند. ابتدا باید نوع صندوق را با توجه به خصوصیات خود، مانند ریسک پذیری کم یا زیاد مشخص کنند و سپس به تیم تحلیل و سابقه صندوق در بازار توجه کنند تا با انتخابی صحیح، سود خوبی را از سرمایه خود به دست آورند.

مطلب با عنوان سبدگردان و وظایف آن در بازار سهام از وب سایت بازار سرمایه ایران sena با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان سبدگردان و وظایف آن در بازار سهام از وب سایت بازار سرمایه ایران sena با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون