روی خط خبر

موضوع: بورس، بانک و بیمه منبع: بازار سرمایه ایران
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان .:: Sena.ir | بورس | پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ایران از وب سایت بازار سرمایه ایران sena با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

.:: Sena.ir | بورس | پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ایران

کتاب حسابداری برای مدیران نوشته پاول ام کولیر و ترجمه بیتا مشایخی، موفق شد به سومین دوره چاپ در انتشارات بورس برسد.

کتاب "حسابداری برای مدیران" به سومین دوره چاپ در انتشارات بورس رسید.به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، کتاب حسابداری برای مدیران نوشته پاول ام کولیر و ترجمه بیتا مشایخی، موفق شد به سومین دوره چاپ در انتشارات بورس برسد. این کتاب در سه بخش و در قالب 18 فصل مطالب مفیدی را به خوانندگان ارائه می دهد.در بخش اول کتاب، مفهوم حسابداری و وظایف آن در واحدهای تجاری توصیف می شود. انتظار می رود خواننده پس از مطالعه این بخش متوجه شود که حسابداری چیزی بیش از یک موضوع تکنیکال است. برای این منظور، در فصل اول، حسابداری و وظایف آن معرفی شده و تاریخچه مختصری از حسابداری مالی و مدیریت ارائه خواهد شد. علاوه بر این، در این فصل مطالبی در خصوص پیشرفت های اخیر در رابطه با کاربرد اطلاعات مالی طرح خواهد شد که منجر به تغییر نقش حسابداران و مدیران غیرمالی شده است. در فصل دوم کتاب، ارتباط حسابداری با ارزش سهام داران و استراتژی های سازمانی بررسی خواهد شد. مقررات شرکت ها و راهبری شرکتی در رابطه با حوزه ای که حسابداری در آن فعالیت دارد، مانند نقش هیئت مدیره، حسابرسی، کمیته حسابرسی و مقررات پذیرش در بورس اوراق بهادار و همچنین ریسک، کنترل های داخلی و حسابداری از جنبه منتقدانه آن در این فصل ارائه شده است. در فصل سوم، به منظور درک فرآیند حسابداری به چگونگی ثبت رویدادهای تجاری در سیستم حسابداری با استفاده از روش ثبت دو طرفه که زیربنای حسابداری است، اشاره می شود. اجزای سیستم حسابداری شامل دارایی، بدهی، درآمد، هزینه و حقوق یا سرمایه و نیز شکل ساده ای از ترازنامه و سود و زیان تشریح می شود. در فصل چهارم، زیربنای سیستم‍های کنترلی مدیریت، یعنی پارادایم اقتصادی– عقلایی و ارتباط سیستم های مذکور با حسابداری توضیح داده می شود. در پایان بخش اول کتاب، فصل پنجم به طرح روش‍های جایگزین دیگری برای درک نقش حسابداری و کنترل های مدیریت در سازمان ها می پردازد. در این فصل به بررسی نقش تحقیق، پارادایم تفسیری، رویکرد ساختارگرایی اجتماعی و چگونگی اعمال فرهنگ سازمانی در حسابداری پرداخته می شود و با طرح موضوع اخلاق و اینکه چرا بر حسابداری و مدیریت تأثیرگذار است، مطرح می شود. در بخش دوم کتاب مروری جامع بر صورت های مالی و تحلیل صورت های مالی می شود و در ادامه با معرفی مبحث موجودی کالا، زنجیره ارتباطی بخش دوم و سوم کتاب را برقرار می سازد. در بخش سوم کتاب به خوانندگان نشان داده می شود که چگونه می توان از اطلاعات حسابداری در تصمیم گیری، برنامه ریزی و کنترل استفاده کرد. در انتهای بخش سوم و در راستای جمع بندی مطالب ارائه شده در فصل های قبلی، در فصل هجدهم به مبحث حسابداری مدیریت استراتژیک اشاره می شود.

مطلب با عنوان .:: Sena.ir | بورس | پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ایران از وب سایت بازار سرمایه ایران sena با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان .:: Sena.ir | بورس | پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ایران از وب سایت بازار سرمایه ایران sena با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون