روی خط خبر

موضوع: صنعت منبع: اقتصاد تهران
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان وزیر صنعت در تیم معاونان این وزارتخانه بازنگری کند از وب سایت اقتصاد تهران tehraneconomy با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

وزیر صنعت در تیم معاونان این وزارتخانه بازنگری کند

اقتصادتهران: رییس خانه معدن ایران به تشریح عمده نیازها و ضرورت های سیاست گذاری و فعالیت در حوزه معدن و صنایع معدنی کشور پرداخت. محمدرضا بهرامن در گفت وگو با ایسنا، انتخاب رضا رحمانی را به عنوان وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت از این جهت با اهمیت تلقی می کند که با توجه به سوابق اجرایی رحمانی، فعالان ...

اقتصادتهران: رییس خانه معدن ایران به تشریح عمده نیازها و ضرورت های سیاست گذاری و فعالیت در حوزه معدن و صنایع معدنی کشور پرداخت.محمدرضا بهرامن در گفت وگو با ایسنا، انتخاب رضا رحمانی را به عنوان وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت از این جهت با اهمیت تلقی می کند که با توجه به سوابق اجرایی رحمانی، فعالان اقتصادی می توانند انتظار مطالبه گری از شخص وزیر داشته باشند.به گفته وی، در شرایط فعلی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیازمند اتخاذ برنامه ای راهبردی است تا اهداف این وزارتخانه، محقق شود. در این مسیر وزیر جدید بایستی بازنگری اساسی در انتخاب معاونان و همکاران خود در وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت داشته باشد.وی افزود: اجرا شدن برنامه های استراتژیک وزیر صنعت، در گروی داشتن تیمی است که اعضای آن به درستی انتخاب شده باشند. با توجه به این که اکثر معاونان وزارت صنعت، معدن و تجارت در مرحله بازنشستگی قرار دارند، بنابراین وزیر جدید صنعت باید تلاش کند تا اعضایی را دور هم جمع کند که توان تحقق اهداف اقتصادی را داشته باشند.عضو کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: در شرایطی که انرژی و نیروی انسانی ارزان در دسترس است، چرا باید به دلیل فقر دانش مدیریتی در برخی مدیران و استفاده نکردن از توانمندی مدیریتی مدیران بخش خصوصی در حاکمیت بخش معدن، نتوان به شاخص های ارجح در اقتصاد کشور به درستی توجه کرد؟ لذا قطعا اولین اقدام در این راستا جمع آوری اطلاعاتی است که در کشور معدن خیز ایران بسیار جای خالی اش احساس می شود.بهرامن با تاکید بر این که استراتژی های وزیر صمت باید استراتژی مناسب بازاریابی مواد معدنی باشد، اظهار کرد: شناسایی و انتخاب بازارهای هدف باید براساس اطلاعات به روز و دقیق، محیط شناسی، تحلیل های محیطی و شناسایی فرصت ها، تحلیل های داخلی، تأمین وضعیت فعالیت های موجود و انتخاب بازارهای هدف انجام پذیرد.به پیشنهاد رییس خانه معدن ایران، باید در بخش تبیین وضع موجود در شاخص های کلان، به شاخص های بین المللی و رتبه تک تک مواد معدنی و صنایع معدنی در مقایسه با دیگر کشورها همچون رتبه تولید سرب، روی، مس، فولاد و سهم ایران در میزان تولید جهانی در مقایسه با سایر کشورها، توجه شود و رتبه به دست آمده را مورد تحلیل و بررسی قرار داد. همچنین نقاط قوت و ضعف مربوط به بخش معدن و صنایع معدنی کشور در دو ماتریس جداگانه مورد مطالعه قرار گیرند تا بتوان نقاط قوت و ضعف را به درستی شناسایی کرده و با توجه به اولویت بندی آنها، نسبت به حل آنها از طریق ارزیابی موقعیت و اقدام استراتژیک، انتخاب تیم مشاوران مرتبط و تعریف استراتژی اصلی موشکافانه با نگاه به وضعیت آینده پژوهی، برنامه ریزی و اقدام لازم به عمل آید.

برچسب ها:

مطلب با عنوان وزیر صنعت در تیم معاونان این وزارتخانه بازنگری کند از وب سایت اقتصاد تهران tehraneconomy با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان وزیر صنعت در تیم معاونان این وزارتخانه بازنگری کند از وب سایت اقتصاد تهران tehraneconomy با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون