روی خط خبر

لیست خبرهای بازارنیوز bazarnews

تعداد کل خبرها از سایت بازارنیوز bazarnews 694 می باشد.

اقتصاد خرد برای دانشجویان

این کتاب از لحاظ محتوا برای دانشجویان مدیریت و MBA نوشته شده است و سطح مطالب، تخصصی و مختص دانشجویان اقتصاد نیست. گروه اقتصاد کلان بازار نیوز:شاید از بیرون اقتصاد علمی خشک به نظر برسد اما اگر مطالعه در مورد اقتصاد را با کتاب های خوب و خواندنی شروع کنید، جذب آن خواهید شد. بازار نیوز بصورت روزانه کتاب هایی در حوزه ی اقتصاد که تاثیر زیادی بر تفکر جهانی گذاشته اند را معرفی می کند.اقتصاد خرد برای دانشجویان MBA نوشته مکنزی (Richard B. Mckenzie) استاد اقتصاد از دانشگاه کالیفرنیا و لی (Dwight R. Lee) ا...

ابرهای طوفانی در آسمان اقتصاد جهانی

در سال ۲۰۱۹ میلادی، نرخ رشد اقتصادی در اقتصادهای در حال ظهور و در حال توسعه تغییری نخواهد کرد. در اقتصادهای متکی به صادرات، نرخ رشد اقتصادی از آن چه انتظار می رفت کمتر خواهد بود و در بسیاری از اقتصادها (مانند توسعه یافته) نرخ رشد اقتصادی تنزل خواهد یافت.

اقتصاد: یک مقدمه بسیار کوتاه

این کتاب بیشتر موضوعات واقعی اقتصاد کلان همانند موضوعات تراست (Trust)، بازارها، نقش دانش و تکنولوژی در اقتصاد، دولت و پیامدهای آن در رفاه اجتماعی و موضوعات مرتبط با مسائل بنگاه ها و خانوارها در ابعاد کلان را بررسی می کند.

موافقان و مخالفان، در مورد INSTEX چه می گویند؟

وزیر خارجه انگلیس از طرف سه کشور اروپایی توضیح می دهد که هدف تشکیل کانال مالی با ایران تسهیل تمامی تبادلات تجاری مشروع با ایران است، نه چنانچه برخی میگویند تبادلات اقلام انسانی و پزشکی.

سقوط قیمت دلار در بازار آزاد/دلار آمریکا ۱۱۳۰۰ تومان

گروه بورس، بانک و بیمه بازارنیوز: در جریان معاملات امروز بازار آزاد تهران امروز یکشنبه ۱۴ بهمن ماه ۹۷ قیمت ارز در بازار آزاد تهران مشخص شد.بر این اساس دلار آمریکا ۱۱ هزار و ۲۴۰ تومان، یورو با قیمت ۱۳ هزار ۱۰۰ تومان، پوند ۱۴۸۵۰، دلار کانادا ۸۷۰۰، درهم امارات ۳۰۲۰ و لیر ترکیه ۲۱۵۰ تومان شد. گفتنی است؛ بر اساس اعلام بانک مرکزی، نرخ دلار آمریکا بدون تغییر همچنان چهار هزار و ۲۰۰ تومان باقی مانده است. همچنین یورو با قیمت ۴۸,۱۱۳ ریال، پوند انگلیس با قیمت ۵۴,۹۳۷ ریال، فرانک سوییس ۴۲,۱۸۵ ریال رقم خورد.

تخلفات عجیب بانک گردشگری در حسابرسی جدید/پرداخت های خارج از ضابطه پاداش به مدیران

صورت های حسابرسی بانک گردشگری نشان می دهد که این بانک در موارد متعددی الزامات قانونی را رعایت نکرده است. گروه بورس،بانک و بیمه بازارنیوز: گزارش جدید منتشر شده از صورت مالی بانک گردشگری نشان می دهد که این بانک در موارد متعددی الزامات قانونی را رعایت نکرده است.مطابق با این گزارش موارد عدم رعایت الزامات قانونی مقرر در اصلاحیه قانون تجارت و مفاد اساسنامه بانک به بشرح زیر است:مفاد مواد ۵۸، ۸۱ الی ۸۵، ۶۶ الی ۶۹ و ۸۸ اساسنامه در رابطه با انتخاب اعضاء هیأت عامل، تعیین حدود اختیارات هیأت عامل، تعیین نما...

چابهار، اصلی‌ترین کانون فعالیتی در سواحل مکران

عبدالرحیم کردی گفت: چابهار تنها بندر اقیانوسیه ایران است و از اهمیت فراوانی برخوردار است. گروه اقتصادکلان بازارنیوز: به گفته عبدالرحیم کردی، منطقه چابهار طی سال های اخیر به خصوص در دولت های یازدهم و دوازدهم مورد توجه جدی دولت بوده است.وی همچنین اظهارداشت: مقام معظم رهبری فرمودند: «سواحل مکران گنج پنهانی که کمتر بدان توجه شده است.»رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل منطقه آزاد چابهار گفت: چابهار به عنوان اصلی ترین کانون فعالیتی در سواحل مکران دارای یک ظرفیت بسیار بالا و مناسب برای جذب سرمایه گذار است.وی...

تدوین سند ملی افزایش سواد مالی و اقتصادی مردم

محمدرضا پورابراهیمی از تدوین سند ملی برای افزایش سواد مالی و اقتصادی مردم ایران خبر داد و گفت: در متون درسی دانش آموزان از مقطع ابتدایی تا زمان اخذ دیپلم موضوع آموزش های همگانی با رویکرد تخصصی گنجانده می شود.

منبع خبرها سایت بازارنیوز bazarnews می باشد و و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

تعداد کل خبرها از سایت بازارنیوز 694 می باشد.

اخبار گوناگون