روی خط خبر

لیست خبرهای تکس پرس tax-press

تعداد کل خبرها از سایت تکس پرس tax-press 10 می باشد.

نقش مالیات بر ارزش افزوده در مدیریت اقتصادی | تازه های مالیاتی

مالیات بر ارزش افزوده آثار و تبعات بیشماری را می تواند بر اقتصاد کشور ایفا نماید که از آن جمله می توان به اصلاح الگوی مصرف اشاره نمود.لذا در این بررسی بیش از آنکه نحوه تاثیر مالیات بر ارزش افزوده بر مصرف خانواده ها مورد مطالعه قرار گیرد به ویژگیهای این نوع مالیات اشاره می […] نوشته نقش مالیات بر ارزش افزوده در مدیریت اقتصادی اولین بار در تازه های مالیاتی. پدیدار شد.

دریافت مالیات بر ارزش افزوده از حمل‌ و نقل ریلی علی‌رغم معافیت قانونی | تازه های مالیاتی

علی رغم پیگیری های متعدد از سوی شرکت راه آهن، شرکت ها و فعالان حمل ونقل ریلی، بند «ب» ماده ۵۲ قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر محاسبه مالیات بر ارزش افزوده خدمات حمل ونقل ریلی با نرخ صفر از سوی سازمان امور مالیاتی اجرایی نشده است. نوراله بیرانوند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره اجرایی نشدن […] نوشته دریافت مالیات بر ارزش افزوده از حمل و نقل ریلی علی رغم معافیت قانونی اولین بار در تازه های مالیاتی. پدیدار شد.

وزارت اقتصاد: مالیات برعایدی املاک برای کنترل بازار مسکن ضروری است | تازه های مالیاتی

بر اساس گزارش معاونت اقتصادی وزارت اقتصاد در خصوص لزوم اخذ مالیات بر عایدی سرمایه در املاک، یکی از ابزارهای مهم سیاستی کنترل نوسانات بخش مسکن ابزار مالیات بر عایدی سرمایه است که بکارگیری آن نه تنها موجب افزایش قیمت و اجاره مسکن نمی شود بلکه ابزار بسیار قوی در جهت کنترل قیمت و اجاره است […] نوشته وزارت اقتصاد: مالیات برعایدی املاک برای کنترل بازار مسکن ضروری است اولین بار در تازه های مالیاتی. پدیدار شد.

اخذ مالیات از خریداران سکه به کجا رسید | تازه های مالیاتی

در حالی که سازمان مالیاتی و دستگاه قضایی بر دریافت مالیات از پیش خریداران سکه تاکید دارند، طبق قانون فقط ۱.۵ درصد سود آن هم در صورت «فروش» سکه تعیین می شود که حداکثر میزان مالیات دریافتی از آن ۲۵ درصد خواهد بود.   در هفته های اخیر هر روز ابعاد جدیدی از داستان هفت […] نوشته اخذ مالیات از خریداران سکه به کجا رسید اولین بار در تازه های مالیاتی. پدیدار شد.

آیین نامه مالیات و عوارض ارزش افزوده نفت و گاز اصلاح شد | تازه های مالیاتی

به موجب این اصلاحیه، نفت خام، میعانات گازی و گاز غنی تحویلی به پالایشگاه ها و واحدهای تصفیه حاضر در زنجیره توسط شرکت ملی نفت ایران از شمول مالیات بر ارزش افزوده مستثنی است و صرفاً مالیات و عوارض ارزش افزوده پرداخت شده مربوط به فروش سایر کالاها و خدمات مشمول به عنوان اعتبار مالیاتی […] نوشته آیین نامه مالیات و عوارض ارزش افزوده نفت و گاز اصلاح شد اولین بار در تازه های مالیاتی. پدیدار شد.

موارد جرم انگاری در قانون مالیات های مستقیم | تازه های مالیاتی

در اکثر کشورهای توسعه یافته، فرار از پرداخت مالیات و عدم تمکین به تکالیف مالیاتی، جرم محسوب می شود در قوانین مالیاتی این کشورها، ابزارهای قوی بازدارنده مانند برخورد قضایی و کیفری با تخلفات و فرارهای مالیاتی پیش بینی شده است و فرد متخلف با مجازات های سنگین رو به رو می شود. در کشور ما از ابتدای تدوین نخستین قانون […] نوشته موارد جرم انگاری در قانون مالیات های مستقیم اولین بار در تازه های مالیاتی. پدیدار شد.

تقوی نژاد: من در مالیات گرفتن خط قرمز ندارم! | تازه های مالیاتی

تقوی نژاد رئیس سازمان امور مالیاتی می گوید اطلاعات تمام کسانی که مبادرت به خرید ارز کردند توسط این سازمان دریافت شده است. او همچنین می گوید سازمان امور مالیاتی برای ارز و سکه و خودرو کارگروه ویژه تشکیل داده و با همکاری دستگاه هایی مثل بانک مرکزی، دستگاه های امنیتی و وزارت صنعت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار رکورد اطلاعات […] نوشته تقوی نژاد: من در مالیات گرفتن خط قرمز ندارم! اولین بار در تازه های مالیاتی. پدیدار شد.

اطلاعات حقوقی / تفاوت رهن و وثیقه | تازه های مالیاتی

در برخی قوانین، رهن و وثیقه ظاهرا مترادف با هم به کار برده شده اند در این زمینه با توجه به اصول کلی حقوقی باید گفت که قانون گذار از هر لفظی معنایی خاص و مجزا اراده کرده و کلمات مترادف در متن قانون به کار نمی برد و با این وصف، حتی در مواردی […] نوشته اطلاعات حقوقی / تفاوت رهن و وثیقه اولین بار در تازه های مالیاتی. پدیدار شد.

قانون مالیاتهای مستقیم تبصره ۱۱ ماده ۵۳ | تازه های مالیاتی

قانون مالیاتهای مستقیم تبصره ۱۱ ماده ۵۳ : مالكان مجتمع های مسكونی دارای بیش از سه واحد استیجاری كه با رعایت الگوی مصرف مسكن بنا به اعلام وزارت مسكن و شهرسازی ساخته شده یا می شوند در طول مدت اجاره از صددرصد (۱۰۰%) مالیات بر درآمد املاك اجاری معاف می باشد در غیر این صورت درآمد هر شخص ناشی از […] نوشته قانون مالیاتهای مستقیم تبصره ۱۱ ماده ۵۳ اولین بار در تازه های مالیاتی. پدیدار شد.

مالیات برارزش افزوده سدی برای صنعت فرش ابریشم | تازه های مالیاتی

عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی استان قم گفت: مهم ترین مشکل کنونی صنعت فرش ابریشم استان، گرانی مواد اولیه است و اکنون تولیدکنندگان فرش قم، رغبتی به بافت فرش ندارند. ابوالفضل رجبیان امروز با اشاره به ویژگی های فرش استان قم اظهار کرد: در دنیا فرش ابریشم را به نام قم می شناسند […] نوشته مالیات برارزش افزوده سدی برای صنعت فرش ابریشم اولین بار در تازه های مالیاتی. پدیدار شد.

منبع خبرها سایت تکس پرس tax-press می باشد و و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

تعداد کل خبرها از سایت تکس پرس 10 می باشد.

اخبار گوناگون